Beton – jak go okiełznać?

Beton architektoniczny

Do niedawna na widok betonu na ścianach przywoływał skojarzania z fabrykami z poprzedniej epoki, ale dziś beton nie jest już taki… betonowy.

Beton architektoniczny nadaje przestrzeniom industrialnego smaku, z nutami surowości. W ostatnim czasie, właśnie ta surowość jest pożądana, przez trzymających ręce na pulsie projektantów.

Nie trudno zrozumieć, dlaczego bohater tego wpisu stał się przez ostatnie lata, jednym z najbardziej popularnych, modnych materiałów stosowanych we wnętrzarstwie. Położony na ścianach dodaje powierzchni faktury, albowiem płyty betonowe występują w różnych kształtach, formach, a także kolorach!

Dzięki swojej niepowtarzalnej strukturze, tak samo jak w przypadku drewna, nie możliwe jest znalezienie dwóch takich samych płyt betonowych. Występująca w płycie betonowej liczba wżerów, smug czy przebarwień dumnie prezentuje naturalne pochodzenie surowca.

Beton utrzymany w naturalnych odcieniach szarości sprawdzi się w każdym wnętrzu, jako nieabsorbujące uwagi tło pod grę barw dodatków, mebli czy innych elementów wystroju.

Wcześniejsze porównanie betonu do drewna nie jest bez podstawne. Obydwa materiały bardzo się lubią, a zestawianie ich jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań. Chłodny i zachowawczy beton, może otrzymać trochę ciepła, dzięki drewnianym elementom projektowanego wnętrza, takim jak komody, stoły, krzesła lub nawet schody. Zbliżony do siebie nieokrzesany i naturalny charakter tych materiałów dopełnia się w idealny sposób.

Kolorowe obicia mebli (szczególnie drewnianych) dodadzą czterem ścianom kolorytu, nie absorbując przy tym uwagi mieszkańców. Pastelowe barwy dodatków wpasują się idealnie do tonacji nadanej przestrzeni przez naturalne odcienie betonowej szarości i brąz drewna.

Fani eklektyzmu znajdą w uniwersalnym betonie swojego sojusznika, ponieważ jest on tak neutralny, że pozwala praktycznie na każde szaleństwo. Wielki futrzany dywan w salonie? Jeszcze jak!

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *