Gnieciuchy co to takiego i skąd się wzięły?

Gnieciuchy to ostatnio największy trend wśród mebli!
W mieszkaniach możemy napotkać różne ich formy. Od znanych nam od jakiegoś czasu wygodnych poduch, do stylizowanych na pogniecione, awangardowych puf.
Te zostały zaprojektowane przez francuskich projektantów, braci Bouroullec. Pufy to meble, które służą do relaksu, można swobodnie się w nich rozsiąść, a nawet położyć i zatopić się nie tylko w delikatnym materiale, ale też książce czy kubku ulubionej kawy. Do ich zalet należy to, że są nieduże i bardzo mobilne, dlatego możemy postawić je w dowolnym miejscu mieszkania i przesuwać kiedy chcemy. Jeśli chodzi o jej dopasowanie, na szczęście nie stanowi ono problemu, ponieważ jeśli wyróżnia się kolorem i stylistyką od całego wnętrza, staje się jeszcze ciekawszą jego ozdobą 🙂 Spokojnie możemy pozwolić sobie zatem na użycie odważnego koloru, który wniesie do naszego domu powiew świeżości.

 

 

 

 

 

 

Co więcej gniecenia, nie dotyczą tylko sof, foteli i tkanin. Niedawno na rynku pojawiły się niesamowite gniecione kubki!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeszcze Wam mało? Oto gniecione powierzchnie i lustra! Musicie przyznać, że taka forma doda szyku i oryginalności absolutnie każdemu wnętrzu.

 

Zalety i wady gnieciuchów

Totalna wygoda w przypadku puf, które dopasowują się do ciała, jednak mamy wątpliwości co do „krzywych” kubków, które mogą utrudniać konsupcję. Niewątpliwie plusem wszystkich projektów jest ciekawy design oraz zaskoczenie, które będzie budziło się w gościach, kiedy pierwszy raz ujrzą naszą nierówną ścianę czy lustro 😉

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *