Patricia Urquiola

patricia urquiola

Patricia Urquiola to współczesna architekt i twórca wzornictwa. Studiowała architekturę w Madrycie i Mediolanie, ucząc się u współczesnego twórcy architektury Achille Castilioniego. W 1991 rozpoczęła pracę w mediolańskim biurze rozwoju produktu firmy De Padova, współpracując z mistrzem włoskiego wzornictwa – Vico Magistrettim. W 2001 otworzyła własne studio w Mediolanie, zajmujące się wzornictwem, instalacjami i architekturą. Obecnie pracuje dla firm B&B Italia, Driade, Alessi, Cassina i Moroso. W jej projektach wyraźnie widać fascynację okrągłą formą. Oto kilka mebli zaprojektowanych przez Patricię:

Krzesła Comback

krzesło comeback
Źródło: dailytonic.com

Inspiracją dla krzeseł było angielskie wzornictwo XVIII wieku. Jednak mają one nowoczesny i prosty styl. Są zatem połączeniem klasyki ze współczesnością. Wyróżniają się ciekawą formą, subtelną kolorystyką i lekkością, która uzyskana jest dzięki tworzywu z którego są wyrabiane. Krzesła mają różne podstawy, można zakupić je w wesji klasycznej, z czterema nogami, w wersji orbotowej oraz bujanej z płozami.

Bowy Sofa

sofy bowy
Źródło: cassina.com

Bowy-Sofa to modułowa sofa z miękkimi i przytulnymi zakrętami, które można skomponować w dowolony sposób. Zawiera okrąłe, półokrągłe i prostokątne miękkie kształty oraz drewniany podłokietnik, które można dowolonie łączyć ze sobą.

Lampy Caboche

lampy caboche
źródło: connox.com

Caboche to seria połyskujących lamp, które zaimponują osobom szukającym bogatych w formie, lecz nieprzytłaczających lamp. W kolekcji lamp znajdziemy różne jej formy; stojące, wiszące oraz stołowe, w różnych wielkościach i kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *